Mini Post 3 - Makyaj tarzımı değiştireyim!


Geçenlerde yakın bir arkadaşım söylüyor "Burçin senelerdir günlük makyajım aynı bir gün gel de yeni  tarzlar deneyelim aynı şeyi yapmaktan sıkıldım"  henüz Gamzenin yanına bu eğlenceli workshop için gidemedim:) ama madem gidemedim  bu konuda bir post yazayım dedim:)

Günlük makyajımız da nasıl değişiklikler yapabiliriz, farklı uygulamalar?  Öncelikle ben aşağıda size önerilerimi sıralıyorum, ama bunları deneyip en uygununu bulmak size kalmış, naçizhane ben  farklı yollar işaret etmeye çalıştım.

1-) Gözüme kalem çekip çıktım! Yok öyle bir şey maalesef, gözlerin iç kısmını incecik bir seferde boyama modası çoktaan geçti, göz altlarını daha belirgin biraz daha kalın ( göz alt iç çizgisi ve kirpik dipleriyle birlikte)  boyamayı deneyin, hatta utanmadan bir de bunun üzerinden fırça ile geçin, hafif buğu olsun..

2) Her zaman alt üst gözüme kalem çekiyorum! Göz kapaklarınızın üstüne çektiğiniz kalemi biraz daha uzatın, hafif kuyruk verin, göz alt içlerine beyaz kalem çekin bu sefer. Kirpik diplerine de  ince bir fırça yardımı ile hafif şerit geçin, sonuç güzel olacak:)

3) Gözlerinize derinliği siyah kalemle değil de far ile verin, turkuaz, mavi füme... deneyin! Sadece bir kaç fırça darbesi, sonunda mutlaka bol rimel!

4) Standart Türk kızı son yıllarda şeker pembe allıktan biraz uzaklaştı, teracotalara, somonlara daha alışık elimiz. Pembe allığı günlük makyajınıza sokun, yanaklarınızın tam üst-orta bölümüne hafif dokunuşlarla uygulayın...Çok daha sağlıklı görünecek cildiniz..

5) Günlük makyaj da fondoten yerine bb krem kullanmayı deneyebilirsiniz, hem daha sağlıklı hem de yüzlerce tl verdiğiniz fontdoteninizi özel gecelere saklayabilirsiniz:)

6) Farklı renk rujlar deneyin! Toprak - pembe tonları arası olanlar evet çok kullanışlı, herşeye uyumlu. Peki zavallı somon, canım kırmızı, asil bordo, şeker pembe  ne yapsın? şans verin bu renklere.. Kırmızı ruj sürünce kötü mü hissediyorsunuz, alt dudağınıza biraz uygulayıp üst tarafla alt taraf homojen olacak şekilde dağıtın, kırmızı çok patlamasın ama rengi de belli olsun.

7) Bazı günler makyajsız makyaj ( no make up make up) yapın! şu ara çok yaygın bir trend, aslında yüzünüzde makyaj var ama görüntü hiç makyaj yokmuş ta çok sağlıklı bir cildiniz var mış gibi:) İyice nemlenmiş bir cilt bb krem + biraz allık+ concealer+ hafif bir parlatıcı , formül bu!

8) Mat rujların üzerine azıcık parlatıcıyı dudağınızın orta kısmına bırakın ve çok hafif dağıtın , daha çekici görünecektir ;)

9) Elinizde ki far çeşitlerini gözden geçirin, 1 hafta boyunca her gün bir rengi sürün haftanın sonunda favori yeni renklerinizi bulmuş olacaksınız:)

10) Siyah kalem ile birlikte alternatif  göz kalemi seçenekleri deneyin! Çivit mavisi, füme, kahverengi...

11) Gözlerinizde üst kısma siyah, alt kısıma farklı renk uygulayın
12) Dudaklarınıza uygun bir dudak kalemi edinin hemen, makyajınızı ilk yaptığınızda önceden kalemi uygulamanız yeterli, sonra tüm gün bilgisayar ekranına bakarak ezbere sürebilirsiniz rujunuzu, kalıcılığı artacak emin olun!

13) Makyaj malzemelerinizi temizleyin, kullanım tarihi geçmiş olanları atın, kıyıda köşe de kalmış keşfedilmeyi bekleyen farlarınızı kullanmaya başlayın yerine farklı ürünler satın alın:) Ufak organizer'lar ile tüm malzemeleri görünür kılın.

14) Göz pınarlarınıza  bej rengi sedefli bir far ile boyayın her makyajda, yüzünüz aydınlanacak..

15) Tozpembe farı göz kapağınıza uygulayın, uçlarına da kahverengi ile hafif gölgelendirme yapın, farklı ve güzel bir kombin oluyor.

Şimdilik benin önerilerim bunlar,

Sizin önerileriniz neler?

Sevgiler2 yorum:

 1. Buçin'cim harikasın:) Çok güzel ipuçları bunlar ve hemen deneyeceğim bir çok madde var!

  Teşekkürler..
  Sihirli dokunuşlarının daha da güzelleştireceği mini workshopumuzu unutmayalım yine de

  Gamze

  YanıtlaSil
 2. Burçin hanım önerileriniz gerçekten harikaa hepsini deniyeceğim:) Bizler için çok faydalı bilgiler paylaşıyosunuz lütfen devam ediin sizden daha çok post bekliyoruz:))

  YanıtlaSil