Özge'nin Hikayesi...

 
Yepyeni bir gelin makyajı ile karşınızdayım!!!
 
Sanırım şanslı bir makyözüm, birlikte çalıştığım tüm gelinler pek bir iyi huylu ve sakinler:) Bugüne kadar ciddi fikir ayrılığına düştüğüm ya da uzlaşamadığım bir gelin olmadı hiç. Sevgili Özge işte tam da bu şekilde sakin, uyumlu bir gelin adayıydı.
 
Ben makyajdan önce bu güzel aşkın hikayesinden bahsetmek istiyorum; Özge ve Sinan bundan 3 yıl önce tanışmışlar. Özge eşinin kardeşi hatta ailesi ile senelerdir tanışıyor, Sinan'ın kardeşi tam yurt dışına gitmek üzereyken bir yemek düzenlenir, e tabi Özge de katılır bu yemeğe, dı nı nı nınnnn!! Özge ve Sinan o yemekte tanışır, 3 yıl sonra da bana gelin makyajını yapmak düşer:)
 
Gelelim düğün vaktine...
Gelin makyajında demonun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tecrübe ettik, fotoğraflar da göreceksiniz, demoda yaptığımız makyaj ile düğün günü yaptığımız oldukça farklı. Demonun temel amacı: gelinin yüzünü iyice tanıyabilmek, ürünlerin nasıl sonuç vereceğini görmek ve gelin hanımın istediği gibi görüneceğine inanması.
 
 
Önce  demo fotoğraflarını göreceksiniz, ilk başta sürmeli , altı ve üstü siyah kalemle belirginleştirilmiş bir göz makyajı denedik. Özgeye çok yakıştı ama onun gelinlik içerisinde görmek istediği yüz biraz daha "soft" bir görüntüydü.
 
Ten rengini daha bronz ya da daha beyaz yapmadık, mümkün mertebe paralel bir görüntü yaratmaya çalıştık.
Ruj için "nüde" bir renk yerine daha kırmızıya dönük bir görüntü istedi Özge.
 
 
 


Tüm planlama ve demomuzu bitirdikten sonra düğün günü geldi çattı...
Kesinlikle demo makyajından çok daha güzel bir makyaj çıktı ortaya! Özgenin gelinliği tamamen dantel, kuğu gibi bir modeldi, balerin topuzu ve uzun duvakla birlikte muhteşem görünüyordu.
Yanlızca ruj konusunda Özgeyi biraz yönlendirmiş olabilirim, sanırım o biraz daha güçlü bir kırmızı düşünüyordu ama gelin makyajında çok iddialı kırmızılar gerçekten iyi durmuyor. Diğer yandan Özgenin cildi o kadar pürüzsüzdü ki ekstra kapatıcıya hiç ihtiyaç duymadım, bir baz ve fondöten ile cilt makyajını tamamladık diyebilirim. Kontürleme kısmında da çok belirgin hatlar oluşturmama gerek kalmadı, zaten yüz hatları son derece düzgündü.
 
 
Kullandığım ürünleri özetle sıralıyorum;
 
M.A.C Prep + Prime yüz bazı
                                                          M.A.C Full Coverage fondöten
M.A.C Siyah far (Carbon)
M.A.C Fluidline
M.A.C Pigment (Vanilla)
M.A.C Studio Finish Concealer
The Balm Shady Lady - Caught in the act courtney far
M.A.C Glitter - White
Kryolan Transparan Pudra
Kryolan Bronzing Powder  (kontür için)
Shisedo kiremit ruj (numarasını anımsayamadım ruj Özgenindi)
LASH - Natural Edition Takma Kirpik
Channel Peach Allık
Nars Orgasm Allık
 
 
Son olarak eklemek istediğim bir şey daha var, insanların enerjileri bulundukları ortamı kaplar her zaman söylerim. Düğün günü Özge ve sevgili eşi Sinan'ın güzel enerjisi hepimizi etkisi altına aldı diyebilirim.
 
Özge ile düğünden bu post için tekrar görüştük, ondan hikayeleri ile ilgili bazı detaylar istedim. anlatırken bir de not ekledi; "Lütfen Sinan'ı çok sevdiğimi de yaza rmısınız?"
son günlerde duyduğum en içten, en güzel soruydu bu! tabii ki yazarım:)
 
Sinan, Özge seni çok seviyormuş!!!
 
 
 
 


 
 
 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder