The FaceShop Deneyimi!
Kozmetik ve cilt bakımı ile ilgili  tüm yenilikleri, yeni markaları dikkatle takip etmeye çalışıyorum.
The FaceShop Türkiye de benim için yeni deneyimlediğim bir marka,  sosyal medya üzerinden uzun  zamandır takip ediyordum ancak yaklaşık 1 ay önce  ilk kez ürünlerini kullanmaya başladım.

Önce kendilerini öne çıkardıkları  noktaları anlatmak istiyorum, Güney Korenin en bilinen ve ürün gamı geniş olan kozmetik markası THEFACESHOP, Türkiyeye  2013 yılında giriş yaptılar…

TheFaceshoptan aldığım ilk ürünler,

1-      Face it Power Perfection BB krem
2-      Face It Aura CC Mist Fixer
3-      Ex Desert - Lip balm

Lip balm`ın  o kadar ama o kadar şirin bir ambalajı var ki almadan duramadım, normal de hiç ihtiyacım yokken ve bir sürü parlatıcım varken bu minik şirin kutuya karşı kendimi tutamadım!
Minik bir çubuk var içerisinde bu aparat sayesinde parlatıcıyı uyguluyorsunuz. Sanki bal dolu bir kasenin içerisinden bir parça balı alıp dudağınıza bırakıyorsunuz gibi!
Zaten The Faceshop’un ürünlerine baktığınızda birbirinden keyifli ambalajları dikkatinizi çekecek.


Özellikle yoğun makyaj yapacağım zaman cildimi, ürünleri uygulamadan önce biraz rahatlatmak ve ferahlatmak istiyorum! Bugüne kadar bu iş için M.A.C’in Mineralize ürününü kullanıyordum, The FaceShop sitesinde aynı görevi göreceğini düşündüğüm Mist Fixer  ürününü buldum. Bazı ürünleri ben kendimce  yorumlayıp kullanıyorum:) Cildimi güzelce temizliyorum, nemlendiriyorum, makyaja başlamadan hemen önce bu suyu 25-30 cm uzaklıktan yüzüme sıkıyorum. Burada ki temel nokta, ürünü sıktıktan sonra cildinizi ellemeyin, silmeyin, bırakın cildiniz o suyu iyice emsin.

Daha önce yazmıştım, ben çoğunlukla yoğun kapatıcılığı olan fondotenler kullanıyorum, bu fondetenlerin sürümünü kolaylaştırmak için bu ürün çok işe yarayabiliyor, fırçanıza  1 kaç fıs ürünü sıkın ve fondoteni  alıp o şekilde yüzünüze uygulayın. Nem dolu bir uygulama olacak  kefilim:) Diğer yandan bu ürünü makyajınız bittikten sonra sabitleme- nemlendime – ıslak görünüm için de sıkabilirsiniz. Son dönem çok moda olan “Wetlook” tarzı için de uygun bir ürün sanırım, ama o konuda henüz denemedim. Ne yalan söyleyeyim bu ürün konusunda ki fikrim gayet olumlu, artık kendisi kullanacağım:)
Gelelim bb krem konusuna,
Bb kremin de ambalajı çok şık, ben her elime aldığımda  içimden geçiriyorum ne güzel bir ambalaj diye… Içeriğine gelince, bu benim ilk bb krem deneyimimdi ve sanırım yanlış rengi aldım, biraz fazlaca açık duruyor yüzümde:(
Yapısı genel anlamda iyi ama sanki ben daha  yumuşak daha  nemli bir  yapı bekliyordum, birkaç kullanım sonra daha net bir fikir oluşur belki…3 ürünü değerlendirdiğimde  oldukça memnun kaldım,
Kargo ve teslimat süreçleri gayet hızlı.
Ambalajlar çok güzel ve yaratıcı.
Web siteleri de her ürünün kullanım amacını ayrıntılı şekilde açıklamış.

Not: Bir sürü deneme boyu ürün yollamışlar:)

Sanırım TheFaceshop’tan alışveriş yapmaya devam edeceğim:)


Sevgiler


3 yorum:

  1. ben endişeliydim sitelerden alışveriş yapmaya ama sanırım artık rahat rahat alabilirim bu arada fotoğraflarını gördüm çok güzelsin bende beklerim http://bornova74.blogspot.com :)

    YanıtlaSil
  2. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca ufak bir çekiliş var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil
  3. bu ürünleri nereden alabilirz sitenin linki lütfn

    YanıtlaSil