Ahir Ömrümün En Güzel Gelini...

O kadar zor ki bu postu yazmak benim için... Fotoğraflara her baktiğimda; yazdıkça o günü tekrar yaşıyorum sanki... Siz hiç kız kardeşinizi evlendirdiniz mi? Bu yazdıklarımı okuduktan sonra kimi saçma bulabilir bu denli duygusal yaklaşmamı, ama öyle. Zormuş evin en küçüğünü evlendirmek...

Ayça`nin doğduğu günü hatirliyorum, teyzemin ikiz bebekleri olmuştu biri Arda diğeri Ayça... İşte bu postun gelini. Ayçam...

Benim 2 ablam var, sağolsunlar ikisi de annelik yaptı bana, zaman geçip yaşlarimiz büyüdükçe en yakın kız arkadaşlarım oldular. Bir yandan hep benden küçük bir kardeşim olsun istemiştim, Allah dualarimi kabul etti, Ayça dogdu! Bebekti, büyüdü, okul iş derken çok aşık oldu ve sonunda `evleniyorum` dedi:)

Yapım gereği ne zaman gelin görsem, bir düğün derneğe tanık olsam gözlerim dolar, heyecanlanırım. Ama Ayça bambaşka benim için, kardeşim, arkadaşım, sırdaşim... O kadar çok şey ki benim icin.  E hal böyle olunca düğün gününe bir miktar sakinleştirici şurup ile başlamak zorunda kaldım:) Ona her baktığımda gözlerim doluyordu.  Hem çok mutluydum, bir yandan da garip şekilde buruktu içim, dedim ya zormuş kız kardeş evlendirmek:)

Aşağida fotoğraflarını gördüğünüz makyajın ayrıntılarını, neler kullandığımı anlatmayı çok isterdim. Hiç birşey hatirlamıyorum! Ne sürdüm, hangi renkleri kullandım.. Hepsi anında uçup gitmiş aklımdan...
Makyajla ilgili tek hatırladığım, takma kirpiği takarken beklenmedik bir aksilik yaşadık... Bir göz bir türlü oturmuyordu, defalarca takıp çıkarttım ama yok olmadı! Neyse yedek kirpik vardı sorunu çözdük:)

Gelinimizin yüz hatları o kadar güzeldi ki, makyajı mümkün mertebe doğal uygulamaya çalıştım, sabah 10 gibi Ayça`nın makyajı bitmişti sanırım. Kuaförden sonra yaklaşık 3 saatlik bir açık hava fotoğraf çekimi gerçekleşti. Akabinde düğün başladı, makyajı sadece pasta kesildikten hemen sonra tazeledim, oda aydınlatıcı ve allık ile sınırlıydı.

Fotoğrafları alt tarafta bolca görebilirsiniz, bu güzel fotoğrafları kim çekti derseniz, hemen söyleyeyim Seda Erdoğan :)  Daha önce ki yazılarımda da belirtmiştim düğün günü sizinle birlikte olan insanların pozitif, keyifli insanlar olması çok ama çok önemli! Seda gelini, damadı ve gelinin aşırı duygusal 3 saniyede bir ağlayan ablasını bile öyle güzel motive etti ki! Ne kadar teşekkür etsem az, ellerine kollarına kocaman kalbine sağlik!!!  İletişim için: Web sitesi --> sedaerdogan.org   Instagram --> dogumvebebekfotograflari  Facebook --> /SedaErdoganphotography


Son olarak:

Ablacim,

Öyle mutlu ol öyle mutlu ol ki... Ömrün hep güzel günlerle geçsin, insanın hayatta hiç mi kötü günü olmaz diyeceksin? Senin olmasin, hayat sana en mutlu yanlarıni göstersin hep! 3 yaşında gizlice makas bulup kahküllerini kökünden kesip, kimse gormesin diye sokağa kaçıp kaldırıma tünediğin  gün seni kucakladığımda sımsıkı boynuma sarılışın gibi,  `koçom` der gibi, sabah 6 da kalkıp cam silmeye sadece senin ve benim kahkahalarla gülebilmemiz gibi, sen gibi , ben gibi cok seviyorum seni!

Her ne olursa olsun kollarini kocaman acip seni sarmalayacak olan çatlak ablan:)


2 yorum:

  1. Vay arkadaş o fotoğrafçı ben miymişim ?! =)) Çok teşekkür ederim efenim. Bu arada itiraf etmeliyim düğün çekimlerinde gelinlik seçimi bir yana kötü makyaj resmen benimde motivasyonumu bozuyor.Neyseki Ayça emin ellere teslimdi. Gelinlik saç ve hepsini tamamlayan asıl unsur ''makyaj'' senin ellerinden çıkınca fotoğrafları çekmekte benim için extra keyifli oldu. Fırçalar elleriden,renkler gözlerinden eksik olmasın arkadaşım! Eline emeğine sağlık! Ayça kuzuma da ömür boyu mutluluklar dilerim...Sevgiler... Seda ERDOĞAN.

    YanıtlaSil
  2. Mikrajjjj.... Makyajımı düğünümde sen yap istiyorum ben yaa :( Mailde atmıştım dönmedin :((

    YanıtlaSil